Jdi na obsah Jdi na menu
 


TENISOVÝ TURNAJ MIXŮ POD ZÁŠTITOU MĚSTA – SOBOTA 18.09.2021

Současní skalní vodolští tenisté zorganizovali v polovině září na antukových dvorcích zdejšího tenisového areálu pod záštitou města tenisový turnaj smíšených dvojic, „mixů“. I když se turnaj konal za chladnějšího počasí a navíc pod mrakem, přilákal k aktivní účasti na tucet tenistů a tenistek nejen z Odolena Vody ale i z okolních obcí stejně tak jako i několik diváků. V letošním roce se tak uskutečnil alespoň jediný turnaj otevřený všem příchozím z řad veřejnosti.

20210918_092743.jpg  účastníci turnaje

Turnaj byl zahájen v tradiční čas v 9 hodin dopoledne prezentací účastníků, kteří tentokrát sami mezi sebou utvořili celkem 6 soutěžních párů. Tyto páry byly podle výkonnosti rozděleny do dvou skupin po 3 párech. V každé skupině pak sehrála každá dvojice zápas systémem „každý s každým“, tzn. že ve skupině každá z dvojic odehrála celkem 2 utkání, a to na 9 vítězných her s tím, že za stavu 8:8 by přišla na řadu zkrácená hra tie-break. Podle výsledků pak bylo v každé skupině určeno pořadí na prvém, druhém a třetím místě a podle toho sehrály dvojice na stejných pozicích z každé skupiny mezi sebou svá závěrečná, v pořadí celkem třetí, utkání o konečné umístění.

V turnaji bez překvapení zvítězil favorizovaný pár Jan Kišari se Štěpánkou Helíkovou, stejně tak jako na druhém místě skončil podle předpokladu druhý nejsilnější pár Pavel Novotný s Pavlou Černou. Náročné tenisové boje tak svedly hlavně dvojice, které v konečném pořadí skončily na dalších pozicích, tj. na 3. až 6. místě. V těchto bojích předvedli nejlepší výkon Bohuslav Mazura s Ditou Špičákovou, kteří byli nejúspěšnější a zaslouženě tak dosáhli na cennou 3. příčku.

20210918_125354.jpg  Bohuslav Mazura a Dita Špičáková, 3.místo 

DALŠÍ FOTO ZDE 

Tenisový turnaj byl zakončen krátce před 13.hodinou slavnostním vyhlášením výsledků turnaje, kterého se ujali představitelé města – starostka paní Hana Plecitá a 1.místostarosta pan Martin Doubek. Městu patří poděkování za podporu, kterou poskytlo ke zdárnému uskutečnění této sportovní akce.   

Po oficiálním vyhlášení výsledků se tenisti a tenistky ještě pobavili nad zábavnou tombolou, kterou jako překvapení pro všechny připravilo několik ze zúčastněných hráček.

Závěrem si pak účastníci turnaje u rozdělaného ohně připili na zdar akce a pochutnávali si na kotlíkovém guláši, který mezi tím pro ně na ohništi skvěle uvařil a okořenil Štefan Helík. 

 

BENEFIČNÍ TENISOVÝ TURNAJ MIXŮ 2020 - SOBOTA 27.06.2020

U příležitosti dokončení rekonstrukce hrací plochy městského tenisového areálu Odolena Voda byl pod záštitou města uspořádán dne 27.června 2020 benefiční tenisový turnaj smíšených dvojic. Po roční pauze a navzdory doznívající pandemii COVID-19 se tak opět začíná tenisu na Vodolce dařit. Turnaj se měl původně konat o týden dříve, ale pro nepřízeň počasí se musel termín na poslední chvíli přesunout na samý konec školního roku. A bylo to dobře protože počasí vyšlo na výbornou a účast byla na zdejší poměry hojná. Akce se tak konala za jasného, slunečného počasí, s příjemnou letní teplotou dosahující k poledni přes 25°C. A tak kdo na tenisové kurty přišel, si vedle sportovních zážitků odnesl domů i pěkné opálení.

Turnaje, který byl zahájen v 9 hodin dopoledne, se dohromady zúčastnilo 16 tenistů a tenistek za přihlížení několika diváků  Pro hráče bylo připraveno občerstvení. Turnaj se hrál systémem kdy celkem 8 dvojic bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých hrály dvojice vzájemně mezi sebou na 1 vítězný set, v případě stavu 5:5 se hrála zkrácená hra, tj. tie-break. Podle umístění ve skupinách pak mezi sebou sehrály dvojice na stejných místech zápas o konečné umístění. V turnaji zaslouženě zvítězila dobře sehraná a zkušená dvojice Pavel Novotný s Áňou Helíkovou, a to po dramatickém finále, ve kterém se nakonec rozhodovalo až ve zkrácené hře.

Turnaj se dohrál ve 13 hodin. Po slavnostním vyhlášení vítězů a předání cen s pamětními listy města všem hráčům a hráčkám z rukou starostky města, paní Hany Plecité, se všichni vrhli na vynikající kotlíkový guláš, který celé dopoledne na ohništi obětavě vařil Štefan Helík.

20200627_090938c.jpg

             FOTOREPORTÁŽ PAVLA NOVOTNÉHO ZDE

org_20758eb681397c9b_1593243048000c.jpg

20200627_094447c.jpg ... A DALŠÍ FOTO ZDE

 

 

 

 

 

 

MÁJOVÝ TURNAJ MIXŮ 2018 - SOBOTA 28.04.

Úvodní oficiální akcí tenisové sezóny v našem městě se opět stal tradiční májový turnaj „mixů“, který uspořádal tenisový oddíl ve spolupráci s městem a pod záštitou paní starostky. Turnaj čtyřher smíšených párů, tzv. "mixů", se uskutečnil poslední dubnovou sobotu 28.4.2018 v tenisovém areálu Odolena Voda. Prezentace účastníků turnaje probíjala od 08:45hod. Přestože bylo vynikající, teplé a slunečné počasí bez rušivého silného větru, který bývá pro toto období obvyklý, turnaj přilákal jen hrstku zájemců z řad skalních příznivců tenisu z našeho města a nedalekých Máslovic.  

Po rozlosování párů bylo proto rozhodnuto, že se bude každé utkání hrát na 2 vítězné sady s tím, že za stavu  6:6 se přistoupí ke zkácené hře "tie-break" a systémem každý pár proti každému páru. Jak se ukázalo, losováním bylo docíleno výkonnostního vyrovnání, a tak měl každý ze třech párů reálnou šanci na celkové vítezství. Vyrovnanost turnaje pak potvrdily "tie-breaky", t.j.zkrácené hry, na které došlo celkem 2x.

20180428_094630.jpg20180428_112325.jpg

20180428_130647.jpg

Vítězem turnaje se stal pár Honza Kišari se Zdeňkou Nepomuckou, kteří zvítězili po bojích téměř o každou hru a kterým se nakonec projít turnajem bez porážky.

20180428_130727.jpg

Na dalších pozicích se pak umístili páry Bóďa Mazura s Áňou Helíkovou na místě druhém,  jako třetí pak skončil pár Jirka Novotný s Pavlou Černou.

20180428_131420.jpg

Turnaj byl zakončen ve 13hod vyhlášením výsledků.

20180428_130745.jpg

 

MÁJOVÝ TURNAJ MIXŮ 2017 - SOBOTA 29.04.

Tradiční májový turnaj „mixů“, který uspořádal tenisový oddíl ve spolupráci s městem se konal poslední dubnovou sobotu 29.4. v tenisovém areálu Odolena Voda. Do turnaje se v letošním roce přihlásilo jen 6 tenistů/tenistek, což je asi vůbec nejmenší počet hráčů v celé jeho mnohaleté historii. Zda to bylo deštivým a chladnějším počasím v předchozích dnech je otázka, nicméně počasí se na sobotní dopoledne umoudřilo, a tak turnaj mohl proběhnout v nerušeném, poklidném tempu.

dsc07934.jpg

20170429_094041.jpg

dsc07939.jpg

dsc07964.jpg

Tři páry se tak postupně utkaly každý s každým do 9-ti vítězných gamů s tím, že za stavu 8:8 se hraje zkrácená hra tie-break. Celkem 3 utkání se odehrály na dvou, ze tří zdejších kurtů. V turnaji zvítězil bez porážky pár Honza Kišari se Zuzkou Valentovou. Pavel Novotný s Pavlou Černou skončili druzí a pořadí na třetí příčce uzavřeli Pepa Černý s Áňou Helíkovou. Krátkým vyhlášením výsledků turnaje byl kolem poledne turnaj oficiálně ukončen a poté začalo pršet a věřme, že pršelo štěstí pro Vodolský tenis do budoucna.  

dsc07986.jpg

MÁJOVÝ TURNAJ MIXŮ - 30.04.2016

V tenisovém areálu Odolena Voda se uskutečnil v sobotu 30.dubna, v rámci zahájení nové sezóny, obnovený Májový turnaj ve čtyřhrách smíšených párů tzv.“mixů“. Akce se poprvé konala ve spolupráci a za podpory města, a k jejímu zdárnému průběhu navíc výrazně přispělo i nečekaně teplé, slunečné počasí s modrou oblohou. Proto byla tak trochu zklamáním nižší účast hráčů a hráček z řad veřejnosti, než jaká by se dala za takových podmínek v našem městě očekávat.

Po rozdělení celkem 10-ti přihlášených účastníků do párů byl turnaj zahájen krátce po dopolední deváté hodině. Vzhledem nižšímu počtu účastníků se hrálo systémem „každý s každým“ na jeden set s tím, že za nerozhodného stavu 6:6 se bude hrát zkrácená hra „tiebreak“, a skutečně k tomu v jednom z celkem 10-ti odehraných utkání došlo.

Tenisový turnaj se odehrával na dvou ze tří zdejších kurtů v poklidném tempu a byl ukončen slavnostním vyhlášením výsledků krátce po poledni.

Vítězem se bez zaváhání stal favorizovaný a dobře sehraný pár Honza Kišari s Áňou Helíkovou, a to s impozantním skóre 24:2 celkem odehraných her/gamů.

img00053.jpg

Velké poděkování patří vedení města za jeho skvělou organizační podporu a věnované věcné ceny pro vítěze turnaje i ty umístěné na dalších příčkách. 

img00055.jpg  

 Odkaz na kompletní fotoreportáž z turnaje naleznete ZDE - za to dík fotografu Pavlu Novotnému. 

Další foto z turnaje ZDE.

 

PŘÍPRAVA KURTŮ NA SEZÓNU 2016

Po změně ve vedení města (odvolání starostky na konci r.2015) došlo ke změně postoje vedení města k provozování tenisového areálu pozitivním směrem. Po jednání s novými zástupci města s potěšením zahajujeme spolupráci při přípravě tenisových kurtů v Odolené Vodě na sezónu 2016 a částečně se budeme chtít i podílet na organizování sportovních akcí v areálu.

wp_20160403_11_15_36_pro.jpgwp_20160403_11_17_24_pro.jpg  

TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - 7.6.2014

Po roční pauze se v sobotu 7.6.2014 uskutečnil další z řady tenisových turnajů, a to populárních "mixů". Turnaj uspořádal náš oddíl na tenisových kurtech v nedalekých Hošticích kam většina zúčastněných dorazila na kolech. Krásné počasí přilákalo na skvělý antukový povrch tamních 2 kurtů celkem 14 resp.15 hráčů z řad členů a příznivců vodolského tenisu. Celkem 7 dvojic, které vytvořili hráči a hráčky dohodou mezi sebou (v jedné dvojici se střídaly 2 hráčky), bylo rozděleno do 2 skupin. Hrálo se systémem "každá dvojice proti každé dvojici" ve skupině a na jednu vítěznou sadu, zkrácená hra za stavu 5:5. Podle umístění ve skupinách se pak odehrály závěrečné zápasy (opět na jeden set) o konečné umístění na 1.-2., 3.-4. a 5.-6.místě.

Celý turnaj vyhráli s přehledem jasní favorité Honza Kišari s Áňou Helíkovou. Jejich jednoznačnou výkonnostní převahu potvrdilo i celkové skóre 24:0 na gamy !

Druhou příčku obsadili máslovičtí Vašek Mařík s Pavlou Černou, a třetí pozici vybojoval pár Pavel Novotný s Petrou Pekárkovou.

courts-cimg4693.jpg

Turnaj, který se rozehrál po deváté dopoledne byl ukončen krátce před 13hod vyhlášením výsledků.

 

joint-pix-cimg4708.jpg

větší foto zde

Večer se pak konalo neformální posezení v hospůdce u kostela na Vodolce. 

 

SPORTOVNÍ ZÁBAVA POSLEDNÍ TENISOVÁ SMEČ

V sobotu 9.11.2013 proběhla v klubu AERO závěrečná oficiální společenská akce našeho oddílu. O dobrou pohodu se postarala skvěle šlapající kapela "Druhej Dotek", která vynahradila jinak víc než slabý zájem o tuto akci. O to víc velký dík všem těm , kteří přišli !     

 

 

 

 

PROHLÁŠENÍ VÝBORU TENISOVÉHO ODDÍLU:

 

Odolena Voda, 11.04.2013
 

 
Omlouváme se všem příznivcům vodolského tenisu, ale z důvodu dlouhodobě nerealistických požadavků vedení města na způsob provozování tenisového areálu bez jasného  vymezení odpovědnosti města a současně jeho neochotu uzavřít dohodu o majetkoprávním vypořádání týkající se tenisového areálu, což jsou natolik elementární překážky, že bez jejich vyřešení nevidíme smysl v našem zajišťování dalšího  fungování areálu, byla veškerá činnost tenisového oddílu v tenisovém areálu TJ Aero Odolena Voda ukončena, tzn. včetně zajištění provozu, organizování turnajů a údržby kurtů od sezóny r.2013. 
   Na základě toho rozhodnutí budeme neprodleně adresovat písemnou výzvu starostce města Odolena Voda k zajištění převzetí tenisového areálu zástupcem města tak, aby mohlo nově město zařídit podle svých vizí jeho opětovné fungování.
 

 Plánované akce pro rok 2013:

MÁJOVÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - středa 1.5.2013 (státní svátek) - ZRUŠENO

 

XVI.ROČNÍK MEMORIÁLU VAŠKA BRÝDLA - sobota 8.6.2013 - ZRUŠENO

 

SVATOVÁCLAVSKÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - sobota 28.9.2013 - ZRUŠENO

 

  

 Proběhlé akce r.2008-2012:

 

 

SVATOVÁCLAVSKÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - 28.9.2012

Záverečnou akcí sezóny 2012 byl turnaj mixů, tj. čtyřher smíšených párů, který se konal na počest dne české státnosti  o státním svátku v pátek 28.9.2012. Do turnaje se přihlásilo celkem 12 zájemců z řad členů tenisového oddílu i veřejnosti. Vzhledem k tomu, že bylo o 2 tenisty více než bylo tenistek, hrály 2 favorizované hráčky - Áňa Helíková a Pavla Černá, současně ve dvou párech. Turnaj se hrál systémem "každý s každým" na 1 vítěznou sadu, za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra "tie-break". Každý pár tak odehrál celkem 6 utkání respektive 5 utkání ty páry, ve kterých hrály Áňa s Pavlou, samozřejmě ale Áňa i Pavla každá celkem odehrála 10 zápasů (protože každá hrála ve 2 párech). Turnaj začal po losování ve svižném tempu krátce po devaté dopoledne a skončil ve 14:30 hod. Celkem se odehrálo 19 utkání, z toho v jednom utkání se o vítězi rozhodovalo v "tie-breaku". S vizitkou 5-ti vyhraných utkání a bez jediné porážky zvítězil pár Mirek Mašek + Pavla Černá. S jednou porážkou se jako druhý umístil pár Jarda Filinger + Áňa Helíková a jako třetí Jirka Beránek s Áňou Helíkovou.
 

cimg1632.jpg

 

Vzhledem k rozdílnému počtu odehraných utkání a nejednoznačným výsledkům vzájemných zápasů nešlo spravedlivě určit pořadí na 4-6. místě, a proto se o tyto příčky dělí brněnský pár Jarek Plíšek + Jarmila Polcarová, Jirka Novotný + Pavla Černá a Pavel Novotný + Jarmila Mašková.

 
Turnaj byl neoficiálně zakončen večerním posezením u piva.
 

MÁJOVÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - 1.5.2012

V úterý (státní svátek) 1.5.2012 se uskutečnil již tradiční první sportovní podnik sezóny - Májový turnaj mixů. Nezvykle parné počasí na první květnový den s teplotou, která se odpoledne vyšplhala až na 27°C překvapilo všechny hráče. Příjemným překvapením pak byla poměrně slušná účast celkem 18 hráčů a hráček, včetně páru Jarin+Jarka, kteří k nám opět zavítali až z Brna. Všichni dohromady odehráli celkem 20 perných zápasů.

Turnaj začal po dokončení posledních úprav kurtů, určením složení jednotlivých párů a jejich rozdělení do skupin. Od půl desáté páry postupně sehrály zápasy ve skupinách systémem každý s každým. Dva favoritované páry byly nasazeny každý do jiné skupiny, které čítaly 5 párů ve skupině A a 4 páry ve skupině B. Na základě výsledků ve skupině se pak utkaly páry na stejném pořadí v obou skupinách o konečné pořadí v turnaji s výjimkou páru na 5.místě skupiny A. Všechny zápasy se hrály na jednu vítěznou sadu, za stavu 5:5 přišla na řadu zkrácená hra "tie-break" a celkem odehrané tři tie-breaky svědčí o poměrné vyrovnanosti turnaje.

majovy-turnaj-mixu-2012---vitezove.jpgVítězem turnaje se nakonec stali nasazení Honza Kišari s Martinou Riessnerovou, kteří si ve finále výsledkem 6:1 poměrně snadno poradili s druhým favorizovaným párem, a vítězem posledního turnaje mixů ze září loňského roku, Jardou Jelenem a Áňou Helíkovou. Třetí příčku po odhodlaném výkonu obsadil pár P.Novotný s P.Pekárkou.  

Turnaj skončil krátce po 14:00 hodině.

další foto z turnaje zde 

 

 

 

       vítězové turnaje

 

 

TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ - 28.9.2011

společné foto účastníků

Poslední tenisový turnaj sezóny – turnaj čtyřher smíšených párů, tedy „mixů“ jsme se letos rozhodli uskutečnit ve středu 28. září 2011, v den státního svátku - Dne české státnosti a dne svátku Václava. Díky nezvykle slunečnému počasí na tuto dobu, teplotě kolem 24°C a za přispění vytrvalé kampaně propagující turnaj v relacích obecního rozhlasu 10 dní předem, se turnaje zúčastnil úctyhodný počet 22 hráčů, byť většinou z řad stálých účastníků nebo členů tenisového oddílu.

Po prezentaci účastníků turnaje, která byla zahájena v 08:30 hod, došlo k rozlosování hráčů a hráček do 11 párů. Vylosované páry byly podle předpokládané výkonnosti rozděleny do tří skupin – dvě skupiny o 4 párech a jedna skupina o 3 párech. V každé skupině se pak hrálo systémem “každý s každým“ na 1 set s tím, že za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra tie-break. Podle výsledků se pokračovalo stejným systémem v dalších třech skupinách, a to v prvé skupině o konečné pořadí na prvých 3 místech, ve druhé skupině o konečné pořadí na 4.- 7. místě a ve třetí skupině o konečné pořadí na 8.-11. místě.

Turnaj probíhal nepřetržitě bez polední pauzy, ale ve svižném tempu na všech třech tenisových kurtech, kde se první zápasy začínaly hrát v 09:00 hod a poslední zápasy skončily krátce před 15:00 hod.

Celkovým vítězem turnaje se stal zaslouženě bez jediné prohry pár Jaroslav Jelen + Áňa Helíková. Jako druhý se umístil pár Honza Kišari + Ivana Šťovíček a na třetím místě skončil brněnský pár Jarek Plíšek + Jarmila Polcarová.

Po skončení zápasů proběhlo za účastni všech hráčů na místě vyhlášení výsledků. Večer se pak většina účastníků turnaje a část příznivců vodolského tenisu sešla k pohodovému posezení ve sportovní hale, kde se zaprášilo po skvělé šunce, kterou nám připravil v udírně Štefan Helík, a to navzdory tomu, že musel během dne kvůli náhle rozbolenému zubu navštívit zubní pohotovost a nechat si jej vyhtrhnout.          

Fotogalerie z akce včetně tabulky konečných výsledků ZDE

VIDEO

 

XIV.ROČNÍK MEMORIÁLU VAŠKA BRÝDLA

  V sobotu 11.6.2011 byl odehrán již 15.Memoriál Vaška Brýdla (prvý ročník byl tohoto turnaje byl počítán jako "nultý" a proto byl letošní XIV.ročník celkově patnáctým). Přes krásné teplé letní počasí se přihlásilo jen 6 účastníků - mužů. Turnaj se proto hrál v pohodovém tempu ve 2 skupinách (po třech hráčích), kteří v prvém kole sehráli mezi sebou zápasy v rámci své skupiny. Podle pořadí ve skupinách pak mezi sebou hráli hráči na stejné pozici utkání o konečné umístění. Všechna utkání se hrála na 1 set s tím, že za stavu 5:5 se bude hrát tie-bteak. V boji o prvenství mezi Honzou Kišarim a Robertem Engstem byl úspěšnější po setu 6:2 Robert Engst, který tak vyhrál celý turnaj bez porážky. Třetí skončil Pavel Novotný, který jako druhý ze své skupiny přehrál v tie-breaku soupeře na stejné pozici z druhé skupiny - Martina Minxe. V odpoledních čtyřhrách pak zvítězila dvojice Robert Engst a Martin Minx.

 2011.06.11-003.jpg

   2011.06.11-009.jpg

Vítězná trojice

vítězná trojice

2011.06.11-028.jpg

MÁJOVÝ TURNAJ SMÍŠENÝCH DVOJIC 2011

Zahajovací turnaj nové sezóny se konal poslední dubnový den 30.4., který tentokrát padnul na sobotu. Slunečné počasí, optimální počet zúčastněných a jejich vyrovnanost se postraly o zajímavý i fyzicky trochu náročnější turnaj s ohledem na začátek sezóny. Celkem se turnaje zúčastnilo 7 dvojic které mezi sebou sehrály vzájemné zápasy na 1 vítězný set s tím, že za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra tie-break. O vyrovnanosti svědčí celkový počet 4 odehraných tie-breaků. Vítězy turnaje se trochu překvapivě stali Máslovičtí Jarda Filinger s Pavlou Černou, kteří v celkovém součtu vybojovali o 1 vítězné utkání navíc oproti druhým P.Novotnému s P.Pekárkovou, na třetím místě pak skončili oproti druhým jen s horším celkovým skóre R.Engst s J.Maškovou.

 

2011.04.30-010.jpg

Večerní vyhodnocení v klubovně nad výtečným gulášem, který speciálně pro všechny navařil zkušený Miloš Krňávek, tak stylově zakončilo celou akcí, a to i přesto, že někteří hráči následkem únavy z turnaje sotva chodili následující dva dny.      

 

Vítězní Jarda s Pavlou

vítězové Pavla a Jarda

 

   

 

SUNDAVÁNÍ SÍTÍ

V sobotu 30.října byla na našich kurtech formálně zakončena tenisová sezóna 2010 při akci "Sundavání sítí" za slušné účasti členů a příznivců tenisu. Skvěle připravené maso a výborný koláč Štefana a Áni, kteří opět bezchybně zajistili pohoštění pro všechny zúčastněné, se staly "dobrou" tečkou řádného zakončení sezóny 2010.   

 TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH PÁRŮ

V sobotu 25.září 2010 se konal další z řady našich turnajů v "mixech", tentokrát jen v počtu celkem 8 účastníků - 4 žen a 4 můžů. Po rozlosování do párů se během dopoledne odehrál celý turnaj, a to tak, že všechny páry mezi sebou sehrály vzájemné zápasy na 1 set do 9 vítězných gamů s tím, že za stavu 8:8 měla následovat zkrácená hra "tie-break", ale k té v celém turnaji i přes vyrovnanost některých utkání, nakonec ani jednou nedošlo.

  phot0021.jpgphot0031.jpgphot0063.jpg

phot0054.jpg

 

Za občas slunečného počasí každý pár tedy celkem odehrál 3 zápasy a podle počtu vyhraných utkání s převahou a bez porážky zvítězila favorizovaná dvojice J.Kišari s I.Janečkovou.  Za deště, který naštěstí začal až po dohrání turnaje krátce po poledni a trval do pozdních nočních hodin, pak v podvečer proběhlo v klubovně vyhodnocení turnaje k jehož pohodě svým kulinářským a barmanským uměním skvěle přispěl M.Krňávek.

portrait.jpg

 

13.ROČNÍK TURNAJE MEMORIÁL VAŠKA BRÝDLA

V sobotu 12.06.2010 se za účasti 6 hráčů uskutečnil plánovaný turnaj jednotlivců "Memoriál Vaška Brýdla". Vzhledem k nízkému počtu účastníků se turnaj hrál systémem každý s každým na 4 vítězné gamy s tím, že za stavu 3:3 se bude hrát tie-break (k žádnému ale v turnaji nedošlo). Turnaj byl odehrán během dopoledne a pořadí vyplynulo z počtu vyhraných a prohraných utkání. Vítězem turnaje se bez porážky stal nemladší účastník Robert Engst, na 2.místě skončil Pavel Novotný s 1 porážkou právě od vítěze turnaje .

Obrazek

MÁJOVÝ TURNAJ SMÍŠENÝCH DVOJIC 2010

V sobotu 1.5.2010 se konala oblíbená úvodní sportovní akce tenisového oddílu v nové sezóně, a to Májový turnaj smíšených dvojic - "mixů". Do turnaje se přihlásilo celkem 15 účastníků, kteří mezi sebou utvořili celkem 7 smíšených dvojic (jednu dvojici tvořila trojice - Iva Janečková a dva střídající Jirkové). Dvojice byly rozděleny do dvou skupin kde v každé skupině dvojice sehrály zápasy vzájemně mezi sebou na 1 vítěznou sadu, za stavu 5:5 pak následovala zkrácená hra "tiebreak". Podle umístění na prvých 3 místech v každé skupině sehrály dvojice na stejném místě z obou skupin mezi sebou zápasy o konečné umístění na 3.-4. místě a 5.-6. místě.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 Obrazek

 

 

 

Vítězi turnaje se stali favorizovaní Honza Kišari a Áňa Helíková, kteří ve finále a po vyrovnaném boji porazili dvojici Robert Engst a Ivana Šťovíček 6:4. O vyrovnanosti dvojic na stejných místech ve skupinách svědčí i výsledky dalších dvou zápasů o konečné umístění na 3.-4. místě a 5.-6.místě, které oba shodně skončily také 6:4.

VIDEO ZDE 

-

 

Příjemné pohodě turnaje pomáhalo typické májové, slunečné počasí a skvělý servis Štefana Helíka jehož vyuzené speciality, pálivé okurky a poctivá práce u pípy vynikly při následném večerním posezení.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

TURNAJ MIXŮ PTS-4

Obrazek

Obrazek

Poslední turnaj sezóny ve čtyřhrách, neboli "PTS-4", který se uskutečnil 3.10.2009 byl vzhledem k vysoké účasti jak mužů, tak žen, operativně transformován na turnaj smíšených čtyřher. Turnaje se za slunečného a trochu i větrného počasí celkem zúčastnilo úctyhodných 18 hráčů, ideálně tvořených napůl muži a napůl ženami. Obrazek

ObrazekZ tradičních hráčů chyběl snad jen Mirek Mašek, který svou účast musel na poslední chvíli zrušit z rodinných důvodů. Po rozlosování hráčů do párů byly utvořené páry rozděleny do dvou skupin, prvé o 5-ti párech a druhé o zbývajících 4 párech. V každé skupině hrály páry mezi sebou systémem každý s každým na 1 vítězný set s tím, že za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra "tie-break". Podle umístění ve skupinách pak mezi sebou sehrály páry na stejných pozicích souboj o konečné umístění. Po celodenních bojích tak proti sobě ve finále nastoupily vítězné dvojice obou skupin aby sehrály finále, a to na 2 vítězné sety. V tomto finále zvítězila přesvědčivě mladá dvojice Stanislav Šíp s Ivou Janečkovou, kteří zdolali srdnatě bojující a zkušený pár Jirku Beránka s Áňou Helíkovou.

Obrazek

vítězové turnaje : Standa Šíp a Iva Janečková 

 

Obrazek

Jirka Beránek a Áňa Helíková - 2.místo

Turnaj skončil v odpoledních hodinách slavnostním vyhlášením výsledků. Večer pak proběhlo další hodnocení na závěr sezóny při posezení a "potančení" v klubovně oddílu, kde k celkové pohodové atmosféře významně přispěl Štefan Helík, který skvěle zajišťoval občerstvení pro všechny po celý den a večer.

Obrazek

   

 

12.ROČNÍK MEMORIÁLU VAŠKA BRÝDLA

Obrazek

V sobotu 13.06.2009 se konal tradiční turnaj singlů "Memoriál Vaška Brýdla". I přes neúčast zraněného Mirka Maška (natržený stehenní sval) se 12.ročníku memoriálu V.Brýdla zúčastnilo 9 hráčů, mezi nimi i legenda vodolského tenisu a sportu Karel Kušta (bývalý předseda Tenisového oddílu a TJ AERO), který po delší odmlce opět zavítal k radostnému překvapení všech zúčastněných na naše kurty, a to tím nejlepším možným způsobem - přijel se nejen podívat, ale přímo bojovat v turnaji, kde si v konkurenci mladších účastníků vedl velice slušně. 

Obrazek

Karel Kušta - legenda vodolského tenisu a sportu

 

Turnaj se hrál systémem "každý s každým na jeden set" s tím, že za stavu 6:6 se hrála zkrácená hra tie-break. Celkem tak na každého účastníka čekalo náročných 8 utkání.

Vítězem turnaje se bez zaváhání a s přehledem stal favorizovaný Honza Kišari.    

 

MÁJOVÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC 2009

V sobotu 2.5.2009 se uskutečnil za vydařeného počasí a účasti 10 smíšených dvojic "Májový turnaj mixů", který již tradičně otevírá novou tenisovou sezónu. Turnaj se povedl po všech stránkách, a to i díky Štefanovi a Áně Helíkovým, kteří obětavě zajistili občerstvení na celý den. 

VIDEO  

Páry po rozlosování do 2 skupin po 5-ti párech nejprve sehrály zápasy systémem "každý s každým" ve  skupině. Podle umístění ve skupinách pak mezi sebou páry na stejném pořadí z každé skupiny bojovali o konečné umístění na 1. až 10.místě. Všechny utkání se hrály na 1 set s tím, že za stavu 5:5 se hrál tie-break (a těch se nakonec v turnaji odehrálo požehnaně). V turnaji zvítězil favorizovaný pár Honza Kišari se Zuzkou Holčíkovou kteří ve vyrovnaném finále zdolali Jirku Novotného s Áňou Helíkovou 6:4.

 

ZÁŘIOVÝ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC 2008

 

Páteční miniturnaj čtyřher mužů 19.9.2008 skončil trochu překvapivým vítězstvím dvojice Mirek Mašek & Pavel Novotný.

V hlavním turnaji smíšených dvojic v sobotu 20.9.2008 zvítězil pár Jan Kišari & Jarmila Mašková. V bonusovém sobotním miniturnaji čtyřher mužů pak zvítězila dvojice Jan Kišari & Tomáš Bárta.  

MEMORIÁL VAŠKA BRÝDLA 2008 - 11.ROČNÍK

V pátek a v sobotu 20. a 21.června 2008 proběhl na oddílových kurtech 11. ROČNÍK MEMORIÁLU VAŠKA BRÝDLA. Turnaj jednotlivců byl vzhledem k nízkému počtu účastníků (6) odehrán systémem "každý s každým". Vítězem se stal Honza Kišari. Dále byly utvořeny tři družstva dvojic, které se mezi sebou vzájemně utkaly na 3 zápasy (2 singly a jedna čtyřhra). V tomto sobotním klání týmů zvítezili Honza Kišari se zetěm Tomášem.

 

JARNÍ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC 2008

V sobotu 17.května 2008 se uskutečnil na oddílových kurtech JARNÍ TURNAJ ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC, kterého se zůčastnilo celkem 13 smíšených párů :). Turnaj se hrál po rozčlenění párů na dvě skupiny, kde mezi sebou "mixované debly" hrály systémem "každý s každým" a na 1vítězný set. Vítězné smíšené páry každé skupiny se pak utkaly o celkové vítězství ve finále a páry na druhém pořadí ve skupinách sehráli boj o 3-4 místo. Ve finále zvítězila dvojice Jan Kišari - Áňa Helíková nad dvojicí Pavel Novotný - Petra Pekárková 6:2.

Obrazek

 

 

snímky z JARNÍHO TURNAJE ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC 2008ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 


  


 

vítězná dvojice
Obrazek

Obrazek

___________________________________________________

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

snímek z JARNÍHO TURNAJE ČTYŘHER SMÍŠENÝCH DVOJIC 2007

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář